@creativerhan

Özgeçmiş

Erhan TURAN, 1987 yılında Trabzon/Vakfıkebir’de dünyaya geldi. Memleketi Trabzon’un Beşikdüzü ilçesidir.

İlköğrenimini sırası ile Yeşilli/Mardin , Yahyalı/Kayseri , Kullar/Kocaeli ilçelerinde, lise eğitimini Kocaeli Anadolu Meslek Lisesi’nde, Önlisans eğitimini Kocaeli Meslek Yüksek Okulu’nda, Lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı.

Eğitimini almış olduğu Bilgisayar/Bilişim sektöründeki iş hayatına erken yaşta başlayan Turan, Pro-Ser Teknoloji, Teknoloji Sistemleri ve Karakaş Bilgisayar firmalarında tecrübe kazanarak iki arkadaşı ile birlikte 3D Teknoloji isimli firmanın kurucu ortağı oldu. Daha sonra faaliyetlerini kendi kurmuş olduğu Shift Bilişim Teknolojileri firması ile özel sektörde bilişim teknolojileri alanında hizmet verdi.

2014 yılında faaliyetlerine son vererek İstanbul Ticaret Odası’nda göreve başladı. 2015 yılında İTO Başkanlık birimine yükselerek İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın Özel Kalem görevini üstlendi. 2017 yılı sonlarına doğru Çağlar’ın vefatı nedeniyle görevinden ayrılan Turan, Türk Telekom A.Ş.’de Hukuk Yasal Tahsilat Müdürlüğü’nde Kıdemli Uzman olarak 2 yıl görev yaptı.

2020 yılının ortasından sonra tekrar bilişim sektörüne dönerek Gürsel Bilgisayar şirketinde E-Ticaret ve Dijital Medya yönetici olarak çalışmaya devam etmektedir.

15 yılı aşkın çalışma hayatı tecrübesine sahip olan Turan bu yıllar içerisinde Kocaeli Ahilik Derneği ve Kocaeli Toplumsal Dayanışma Derneği’nde kurucu üyelik yaparak sosyal faaliyetlerde bulunmuştur. Süreli ve süresiz bir çok projede görev almış, proje koordinatörlükleri gerçekleştirmiştir.

Patentli buluş ve ürün geliştirme çalışmaları ile birlikte yeni faydalı modeller üzerine çalışmaları devam etmektedir. Müzik, sinema, modifiye araçlar, fotoğrafçılık ve ekstrem sporlara ilgi duyan Turan, orta derecede İngilizce bilmekte, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Özgeçmiş Türkçe İndir